طراحی سرویس بهداشتی

می توانیم بگوییم از جمله مکان هایی که می توانید سبک مدرن را به راحتی در خانه خود اعمال کنید ، سرویس بهداشتی است. اکثر لوازم بهداشتی و لوازم حمام موجود در بازار طراحی مدرنی دارند. تولید ، استفاده و نگهداری تجهیزات حمام با خطوط زاویه دار و خطوط تمیز بسیار راحت تر از گزینه های کلاسیک است.

اگر می خواهید سرویس بهداشتی خود را طراحی کنید ، به ایده های درست نیاز دارید. می توانید از یک طراح خبره در این زمینه کمک بگیرید . اما قبل از آن سعی کنید اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید. در مقاله ایده هایی برای 8 فضای اصلی خانه مدرن ایده هایی برای چیدمان سرویس بهداشتی مدرن مطرح شده است. مجموعه ما افتخار دارد در زمینه طراحی انواع فضاهای داخلی از جمله سرویس بهداشتی به شما کمک کند. از اینجا میتوانید نمونه ای از طراحی سرویس بهداشتی مجموعه mdfplan را ببینید.

در این نوشته ایده هایی برای طراحی سرویس بهداشتی ایده آل شما مطرح می شود.
سرویس بهداشتی رویایی خود را ، به عنوان مثال ، یکپارچه ، با عناصر بتونی یا در یک طرح چوبی طراحی کنید. همچنین می توانید نکاتی در مورد برنامه ریزی حمام های کوچک مانند حمام لوله ای و اتاق هایی با سقف شیب دار بیابید.

طراحی سرویس بهداشتی

هنگام طراحی سرویس بهداشتی به چه مواردی باید توجه کرد؟

اینکه کدام سبک برای سرویس بهداشتی شما مناسب است به سلیقه شما و چند فاکتور دیگر بستگی دارد:
ابتدا شرایط مکانی را در نظر بگیرید.

 • دستشویی شما چقدر بزرگ است ؟
 • اتاق چه شکلی است؟
 • طرح سرویس بهداشتی شما چگونه است؟
 • آیا طاقچه ها یا سقف های شیب دار وجود دارد؟


سپس می توانید تصمیم بگیرید که کدام قالب کاشی و سبک مبلمان متناسب با سرویس بهداشتی شما باشد.
کاشی های بزرگ و وسایل مینیمالیستی برای سرویس های بهداشتی کوچک توصیه می شود.
سرویس های بهداشتی بزرگ از بازی رنگ روی دیوارها و کف بهره می برند و فضایی را برای مبلمان جامد چوبی و دوش های بزرگ فراهم می کنند.
شما یک حمام کوچک را با نصب آینه، کشیده تر کنید . فضای زیر سقف شیب دار می تواند به عنوان فضای ذخیره سازی استفاده شود.

انتخاب سبک ، سلیقه شخصی و ترجیحات رنگی شما را تعیین می کند. در این نوشته با ما همراه باشید تا سبک های طراحی سرویس بهداشتی را با هم بررسی کنیم:

1- سرویس بهداشتی صنعتی :

مشخصه های ویژه این سبک: دیوارهای بتونی ، اتصالات تیره روی دوش و دستشویی ،تزئینات محدود و شاخص های سیاه و سفید هستند.
بتن خام یک متریال متداول در طراحی و اجرای سرویس بهداشتی در سبک طراحی صنعتی می باشد.
از بتن خام می توان در کف ، دیوار ها و حتی سقف اتاق استفاده نمود. هم چنین بتن ، یک متریال عالی برای گرمایش کف است. که حتی در سینی کابین دوش نیز مورد استفاده قرار می گیرد. لازم است بدانید که در حمام بتنی ، یک لایه سیلر روی سطح بتن قرار می گیرد تا ایمنی کاربران حفظ شود.
متریال بتن دیگر منحصرا در فضاهای صنعتی استفاده نمی‌شود و امروزه این متریال را می‌توانید در سبک‌های طراحی مدرن، روستیک و حتی خانه های رسمی تر پیدا کنید و باید بگوییم که استفاده از آن برای حمام عالی است.
استفاده از بتن مزایای زیادی به ارمغان می آورد مثل:

 • ضد میکروب و دافع قارچ های حمام
 • ضد آب و مقاوم در برابر فشار
 • سرعت در اجرا
 • شست و شوی آسان
 • هزینه تعمیر و نگهداری ارزان و مقرون به صرفه
 • القای حس مدرنیته
 • تنوع طراحی و کاربرد
 • سبکی
 • تنوع بافت سطوح
 • ضد حریق بودن
طراحی سرویس بهداشتی

2سبک سرویس بهداشتی یکپارچه

در این سبک طراحی سرویس بهداشتی ، برای همه سنین مناسب است به طوری که همه در آنجا احساس راحتی می کنند. حتی کسانی که مجبور به استفاده از صندلی چرخ دار هستند. عناصر جداگانه در این سبک باید در دسترس بوده و استفاده از آنها آسان باشد.
در عین حال ، باید فضای کافی برای کارهای روزمره ، از لباس پوشیدن گرفته تا مسواک زدن ، وجود داشته باشد.
با این حال ، از آنجا که بسیاری از حمام ها از نظر مکانی محدود هستند ، برنامه ریزی دقیق بسیار مهم است. برای اینکه بتوانید فضای موردنیاز را بهتر تخمین بزنید ، توصیه می شود که به طور تقریبی نقشه کف را ترسیم کنید. سپس می توانید دوش ، سینک روشویی ، توالت و وان را روی کاغذ به عقب و جلو ببرید تا جا نمایی ایده آل خود را انتخاب کنید.

در سبک سرویس بهداشتی یکپارچه یا بدون مانع ، مبلمان رنگ روشن انتخاب کنید و شاخص ها را منحصرا با عناصر طراحی قابل تعویض تنظیم کنید.

3- سبک سرویس بهداشتی لوکس

مبلمان طراحی شده و تزئینات ظریف برای حمام لوکس ایده آل است. حتی ممکن است فضای کافی برای سونا خصوصی وجود داشته باشد.
وان های ایستاده یا فرورفتگی ،دوش های بارانی ،نشیمن در حمام ،دکوراسیون ساخته شده از گلهای خشک و لوازم جانبی مسی از ویژگی های سبک لوکس به حساب می آیند.

4- سرویس بهداشتی طبیعی

یک حمام دارای چشم‌اندازی خیره‌کننده به زیباترین مناظر طبیعی. حمام با چشم‌انداز بی‌نظیر به قله‌های برفی ،یا چشم‌انداز بی‌نظیر جنگل.
با رشد و شکوفایی هنر معماری، تجربه‌ی این شرایط دیگر نیاز به تصور و تخیل ندارد و درهرجای دنیا، منازل مدرن به حمام‌هایی با این مشخصات مجهز می‌شوند.
درنهایت اگر هیچگونه امکان برقراری ارتباط با مناظر طبیعی وجود نداشته باشد میتوانیم عناصر طبیعی را به حمام بیاورید که استفاده از هرکدام از آنها خالی از لطف نیست ولی شناخت و کاربرد هنرمندانه جزییات در کاربرد آنها اهمیت زیادی دارد.
بعنوان مثال:

 • وان مرمری
 • لوستر به شکل شاخ گوزن
 • مبلمان ساخته شده از چوب واقعی سبک
 • استفاده از رنگ‌ها مانند رنگ سبز ملایم آب وان
 • شاخص های بامبو و حصیری و همچنین سبز طبیعی
 • کاربرد کف چوبی یا پوشش کف مناسب در ظاهر چوبی
 • الگوی طبیعی سنگ نمای دیوارها و دیوار سنگی به شکلی برجسته
 • تیر‌های چوبی سقف که کاملا هماهنگ با چشم‌انداز جنگل به نظر می‌رسند.

5- سرویس بهداشتی لوله ای

حمام های باریک و بلند و گاهی با فضای محدود. در حمام لوله ای معمولا از آینه بزرگ استفاده می کنند . این توهم عرض بزرگتر سرویس بهداشتی را ایجاد می کند. همچنین می توانید از کناره های بلند دیوار برای یک وان یا محل شستشو استفاده کنید. کمی لوکس بودن در حمام لوله ای نیز امکان پذیر است. توالت در انتهای اتاق ، کنار وان و روبروی درب ورودی جای خوبی دارد.

6- سرویس بهداشتی با سقف شیب دار

سرویس بهداشتی در اتاق با سقف شیب دار، اغلب یک چالش است. با این وجود با در نظر گرفتن یک رویکرد مناسب ، از فضای محدود، می توان هوشمندانه استفاده کرد. هنگام برنامه ریزی باید ارتفاع اتاق و عایق را در نظر گرفت. یک رنگ یکنواخت روی دیوارها و منابع نوری اضافی باعث می شود حمام روشن تر و از نظر بصری بزرگتر باشد. اگر از طاقچه هایی که سقف شیب دار ایجاد می کند نیز معقول استفاده کنید ، سقف های شیب دار در سرویس بهداشتی دیگر مشکلی ندارند.
در صورت امکان اتاقک دوش را در یکی از دیواره های بلند در اتاق قرار دهید. از طرف دیگر ، برای وان از فضای زیر سقف شیب دار استفاده کنید. این مکان برای فضای ذخیره سازی نیز مناسب است. به عنوان مثال ، کابینت های کشوی باریک را در زیر شیب نصب کنید و همچنین در صورت لزوم ماشین لباسشویی خود را در آن جای دهید.

شناخت سبک های طراحی سرویس بهداشتی علاوه بر زمان ساخت در بازسازی حمام نیز به شما کمک میکند. در مقاله ی بازسازی سرویس بهداشتی ، به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک برنامه جامع برای تزئین و بازسازی سرویس بهداشتی ایجاد کنید.

در صورتی که این نوشته را پسندیدید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Pinterest
WhatsApp
Telegram
Email
Print

آخرین نوشته ها

آخرین نمونه کارها

لیست قیمتهای طراحی

تعرفه طراحی داخلی

آشپزخانه مدرن

650,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

آشپزخانه کلاسیک

900,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

کمد و دکور مدرن

520,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

کمد و دکور کلاسیک

650,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

سایر طراحی ها

بر اساس متراژ براورد می شود.

ثبت سفارش طراحی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه plannerce و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

ثبت سفارش

ثبت سفارش طراحی​

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه MDFPLAN و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید: