نوار لیزری یا pvc؟! (بخش دوم)

نوار ام دی اف

 

ویژگی های مهم در انتخاب یک دستگاه لبه چسبان:

1_ابعاد دستگاه

2_ تعداد ایستگاه ها

3_سرعت

4_نوع برق مصرفی ( تک فاز / سه فاز)

5_داشتن گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش

پیشنهاد ما به شما این است که در صورت امکان از برندهای معروف و دارای نمایندگی در ایران خرید کنید تا برای تامین قطعات یدکی دستگاه دچار مشکل نشوید.

 

فاکتورهای محیط که با عملکرد دستگاه لبه چسبان رابطه مستقیم دارد:

دمای محیط

دمای محیط بزرگترین و با اهمیت ترین فاکتوری می باشد که جهت کار صحیح یک دستگاه لبه چسبان می بایست به آن توجه کرد. به طور کلی دمای مطلوب محیط جهت کارکرد صحیح این گونه دستگاهها بین ۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد می باشد و خارج از این درجه حرارت، تضمینی برای کارکرد صحیح دستگاه و تولید یک محصول با کیفیت بالا نمی باشد. همچنین درجه حرارت محیط تأثیر مستقیمی بر روی کیفیت لبه های برش خورده قطعات داشته و تأثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت کار می گذارد. در ضمن درجه حرارت محیط به راحتی باعث اختلال این سیم ها خواهد شد.

رطوبت نسبی محیط

از دیگر عوامل موثر در نحوه عملکرد دستگاه می باشد. استاندارد رطوبت نسبی محیطی جهت این دستگاهها بین ۵ تا ۵۵ درصد می باشد و رطوبت بیش از حد محیط، مخصوصاً در قسمت پنوماتیک بر کیفیت لبه های برش خورده کار تأثیر بسزائی خواهد داشت.

برش اولیه صفحات

از اصلی ترین موارد جهت حصول کیفیت مطلوب کار می باشد. برش هایی که دارای مقداری زاویه بیشتر یا کمتر از ۹۰ درجه باشند می توانند تأثیر زیادی بر روی تولید گذاشته و ظاهر کار را نامناسب نمایند. همچنین باید توجه داشت که پس از برش صفحه، به صورت استاندارد حداکثر تا ۱ ساعت وقت دارید تا لبه کار نوارکاری شود.در غیر اینصورت کیفیت کار افت خواهد داشت.

نگهداری چسب

در صورتی که نیاز به انبار کردن اینگونه چسب ها داشته باشید می بایست در محیطی عاری از رطوبت و در درجه حرارتی بین ۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد نگهداری شوند و در معرض مستقیم نور خورشید نباشند.

 باد ورودی به دستگاه

میزان فشار بادی که به دستگاه وارد میشود می بایست طبق استاندارد تعریف شده دستگاه فراهم شود تا اختلالی در عملکرد سیستم پنوماتیک به وجود نیاید. همچنین باد ورودی می بایست عاری از هرگونه روغن یا رطوبت باشد.

گرد و غبار محیط

وجود گرد و غبار زیاد در محیط های کاری می تواند معضلات بسیاری خصوصاً در قسمت چسب دستگاه بوجود آورد و نتیجه مطلوب را از دستگاه نگیرید.

 مکنده صنعتی مناسب

دستگاههای مکنده ای که جهت اینگونه ماشینها مورد استفاده قرار می گیرد می بایست قابلیت مکش استاندارد تعریف شده برای دستگاه را داشته باشد. استفاده از یک مکنده استاندارد بسیاری از مسائل را پوشش خواهد داد.

سایر بخش ها :

در صورتی که این نوشته را پسندیدید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Pinterest
WhatsApp
Telegram
Email
Print

آخرین نوشته ها

آخرین نمونه کارها

لیست قیمتهای طراحی

تعرفه طراحی داخلی

آشپزخانه مدرن

650,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

آشپزخانه کلاسیک

900,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

کمد و دکور مدرن

520,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

کمد و دکور کلاسیک

650,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

سایر طراحی ها

بر اساس متراژ براورد می شود.

ثبت سفارش طراحی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه plannerce و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

ثبت سفارش

ثبت سفارش طراحی​

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه MDFPLAN و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید: