فنگ شویی آشپزخانه

فنگ شویی آشپزخانه

فنگ شویی به معنای پیدا کردن دکوراسیون و چیدمانی مناسب است تا دکوراسیون طراحی شده ،بتواند اثری توام با انرژی مثبت را روی افراد داشته باشد.
قوانین فنگ شویی آشپزخانه بر اساس کاربرد، نظافت و ایمنی فضا تعریف شده اند و این اصول به شما کمک می کنند تا بتوانید دکوراسیونی توام با انرژی مثبت را در فضای آشپزخانه منزل تان ایجاد کنید.
آشپزخانه قلب خانه در نظر گرفته شده و در واقع فنگ شویی آشپزخانه نماد سلامت,فراوانی و حتی ثروت است و به عنوان یکی از سه ناحیه مهم خانه در نظر گرفته می شود (دو تای دیگر: ورودی و اتاق خواب اصلی هستند)
فضا را با تمام شرایط ارزیابی کنید و هر آن‌چه را به نظرتان بهترین و صحیح‌ترین کار است انجام دهید. در مقاله راهنمای داشتن چیدمان منحصر به فرد به خواننده گوشزد کرده ایم که در دکوراسیون داخلی به چه مواردی توجه ویژه داشته باشد .اما اگر دوست دارید گام‌به‌گام شروع کنید، اصول فنگ شویی را در فضا مدنظر قرار بگیرید.
برای یادگیری 5اصل فنگ شویی گام به گام همراه ما باشید.

فنگ شویی آشپزخانه
فنگ شویی

اولین اصل : نظم دهی و طبقه بندی

بر اساس اصول فنگ شویی باید محیط آشپزخانه را ازهر گونه شلوغی دور نگه دارید. نظم و ترتیب به وسایل درون کابینت ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.
انرژی در یک آشپزخانه منظم و تمیز بهتر جریان پیدا می‌کند. در فنگ‌شویی آشپزخانه به لوازم داخل کابینت‌ها نظم بدهید و آن‌ها را مرتب کنید. سینک ظرف‌شویی و آب‌چکان را تمیز و مرتب نگه دارید. یخچال را مرتب کنید و لوازم و مواد اضافی و کهنه را دور بریزید.

فنگ شویی آَشپزخانه
فنگ شویی آَشپزخانه

دومین اصل: نورپردازی و روشنایی آشپزخانه

نورپردازی مانع از افسردگی و خستگی در فضای آشپزخانه می شود بنابراین بهتر است آشپزخانه در محلی از منزل که دارای نور طبیعی کافی است ساخته شود. اگر آشپزخانه شما دارای نور طبیعی کافی نیست می توانید با کمک نورهای مصنوعی نورپردازی مورد نیاز و مناسب را برای آشپزخانه طراحی کنید . نورهای مصنوعی باید در سراسر فضای آشپزخانه منزل شما جریان داشته باشند.

نور در فنگ شویی
نور در آشپزخانه

سومین اصل: انتخاب رنگ مناسب

رنگ ها از مهم ترین عناصر ایجاد کننده انرژی مثبت در فضا هستند . بنابراین بهتر است از ترکیب رنگ های مناسبی برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه استفاده کنید. رنگ های تیره باعث ایجاد فضایی سنگین و توام با انرژی منفی می شوند حتی الامکان از این رنگ ها در فضای آشپزخانه استفاده نکنید.

انتخاب رنگ در فنگ شویی
انتخاب رنگ مناسب در آشپزخانه

چهارمین اصل : قرار دادن وسایل در مکانی مناسب

بر اساس اصول فنگ شویی عناصر آتش و آب نباید در ارتباط مستقیم با یکدیگر قرار داشته باشند .ماشین ظرفشویی و سینک نباید در کنار اجاق گاز قرار بگیرند زیرا تقابل بین آب و آتش باعث ایجاد تنش در فضای آشپزخانه می شود. عناصر چوبی از عناصر اعتدال بین آب و آتش محسوب می شوند بنابراین شما می توانید در بین اجاق گاز و سینک ظرفشویی یا ماشین ظرفشویی از قفسه ها و یا کابینت های چوبی و ام دی اف و یا عناصر با رنگ سبز استفاده کنید.

فنگ شویی آشپزخانه
چیدمان مناسب آَشپزخانه

پنجمین اصل: قرار دادن گیاهان طبیعی و خانگی در فضای آشپزخانه

گیاهان و گل های طبیعی باعث ایجاد انرژی مثبت در فضای آشپزخانه می شوند . بنابراین بهتر است از گیاهان طبیعی و خانگی در آشپزخانه استفاده کنید. توجه داشته باشید که ازقرار دادن گیاهان تیغ دار و تیز در فضای آشپزخانه باید خودداری کنید زیرا زوایای تیز با اصول فنگ شویی مغایرت دارند.

فنگ شویی
گیاهان طبیعی در آشپزخانه

در صورتی که این نوشته را پسندیدید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Pinterest
WhatsApp
Telegram
Email
Print

آخرین نوشته ها

آخرین نمونه کارها

لیست قیمتهای طراحی

تعرفه طراحی داخلی

آشپزخانه مدرن

650,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

آشپزخانه کلاسیک

900,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

کمد و دکور مدرن

520,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

کمد و دکور کلاسیک

650,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

سایر طراحی ها

بر اساس متراژ براورد می شود.

ثبت سفارش طراحی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه plannerce و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

ثبت سفارش

ثبت سفارش طراحی​

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه MDFPLAN و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید: