5 روش برای حل مشکل کابینت گوشه

کابینت گوشه

همیشه گوشه ها در ساخت کابینت آشپزخانه به عنوان یک مسئله و حتی یک فضای پرت شناخته می شود . شاید بعضی مواقع به دلیل نداشتن راه حل مناسب، آن ها را رها می کنیم. این مورد در آشپزخانه ها به دلیل وجود فضای زیاد کار و ذخیره سازی بسیار مهم تلقی می شود. می توان کابینت گوشه را به گونه ای طراحی کرد که از این فضای پرت به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

فضاهای ذخیره سازی در آشپزخانه های کوچک ، اهمیت بیشتری پیدا می کند و طراحی صحیح کابینتهای گوشه به عنوان یک ایده کاربردی در سازماندهی آشپزخانه کوچک مورد توجه قرار می گیرد. ما در مقاله ایده های کاربردی برای آشپزخانه کوچک از به بررسی فضاهای ذخیره سازی در آشپزخانه های کوچک پرداخته ایم. مطالعه آن را به شما پیشنهاد می دهم.
در این مطلب به چند ترفند برای ساخت این مدل کابینت اشاره می کنیم.

روش اول: کابینت گوشه با در دو لنگه

ساده ترین روش استفاده از دو در دو لنگه می باشد. همچنین اگر قفسه بندی داخلی کابینت ها را به شکل ال در نظر بگیرید، کل فضای داخلی کابینت قابل استفاده می باشد.

یکی از عمده مشکلات این کابینت ها باریک و یا طولانی بودن آن هاست و به راحتی نمی توان وسایل را پیدا و جا به جا کرد، پیشنهاد میکنیم، از اکسسوری های چرخان در آن ها بهره ببرید. این کار باعث میشود هم ظاهر کابینت ها حفظ شود و هم درعین حال فضای ذخیره سازی خیلی بیشتری را به وجود آورد.

کابینت گوشه ال
کابینت ال گوشه

روش دوم : کابینت گوشه منحنی

استفاده از کابینت های منحنی شکل برای گوشه هاست. این کار علاوه بر زیباتر نمودن شکل ظاهری کابینت ها،حداکثر امکان استفاده از فضای داخل کابینت را نیز به شما می دهد. البته ممکن است سفارش و ساخت این مدل هزینه بر و گرانتر باشد. اما به دلیل این که هم برای کابینت های پایینی و هم برای کابینت های بالایی قابلیت اجرا دارد، در نهایت به صرفه خواهد بود. همچنین اکسسوری های استفاده شده طرح شما را تکمیل و مدرن تر می کنند.

روش سوم : کشوهای عمود برهم

ترفند بعدی برای استفاده از فضای گوشه ،داشتن کشوهای عمود برهم در کنج است.
‎ این مدل فضای زیادی را در اختیار شما قرار دهد. این کشوها می تواند متناسب با سایر کابینت ها دسته دار یا بدون دسته انتخاب شود . مهم نیست که شما از طرف راست آن را باز کنید یا از طرف چپ . مهم این است که هر دو طرف به صورت یک مجموعه عمل کند و فضای پرت را به حداقل برساند. نکته مهم این است که شما ارتفاع و اندازه کشوها را براساس نیازتان تعیین نمایید. کاربردهایی برای قاشق و چنگال و حتی ظروف و قابلمه های بزرگ تر را می توانید در نظر داشته باشید.

روش چهارم: کابینت گوشه ای مورب

یکی از روش های خیلی راحت و متنوع کابینت های گوشه ای مورب است. این مدل ها نیاز به سفارش ، ساخت و طراحی خاص را ندارند و به راحتی در کنار سایر کابینت ها قرار می گیرند.

کابینت مورب

روش پنجم: قرار دادن سینک یا گاز به طور مورب

یک روش خیلی جالب قرار دادن گاز یا سینک بصورت مورب در کنج است.
‎می توانید گاز یا سینک را به صورت مورب در کنج بگذارید. این کار هم فضای پرت را از بین میبرد هم جلوه زیباتری از گاز و سینک به نمایش میگذارد. این مدل بسیار مدرن و به روز است.

در مقاله جالبترین ایده های طراحی کابینت گوشه ، اکسسوری های موجود برای استفاده در کابینت های گوشه معرفی می شود. مطالعه آن را به شما پیشنهاد می دهم.

در صورتی که این نوشته را پسندیدید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Pinterest
WhatsApp
Telegram
Email
Print

آخرین نوشته ها

آخرین نمونه کارها

لیست قیمتهای طراحی

تعرفه طراحی داخلی

آشپزخانه مدرن

480,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

آشپزخانه کلاسیک

680,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

کمد و دکور مدرن

380,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

کمد و دکور کلاسیک

480,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

سایر طراحی ها

بر اساس متراژ براورد می شود.

ثبت سفارش طراحی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه plannerce و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

ثبت سفارش

ثبت سفارش طراحی​

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه MDFPLAN و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید: