نشیمن های پشت پنجره

نشیمن های پنجره

 

فضای کم استفاده در اطراف خانه را با حداقل نجاری به صندلی و انبارو یا یک نشیمن های پشت پنجره تبدیل کنید  و پناهگاهی آرام و راحت برای رویاپردازی ، خواندن ، حتی چرت زدن داشته باشید.

مدتی آرام باشید…

جای تعجب نیست که نشیمن های پشت پنجره اغلب محبوب ترین عنصر در یک خانه هستند. آنها راحتی می دهند. به خصوص با یک بالشتک ضخیم در قسمت بالا و دید به بیرون.

به لطف جایگاهی که این نشیمن ها دارند،احساس  امنیت ایجاد می کنند. و هنگامی که مجهز به کشو ، کابینت ، یا یک نیمکت لولایی شوند ، فضای ذخیره سازی اضافی را فراهم می کنند. اما شاید این توانایی آنها در گرفتن فضایی بلااستفاده یا ناجور و تبدیل آن به یک نقطه کانونی جذاب باشد که قلب ما را بیشتر گرم می کند.

شما می توانید نشیمن های پشت پنجره را در خانه ها پیدا کنید که نمایانگر تقریباً هر سبک معماری آمریکایی از استعمار گرفته تا معاصر باشد و این واقعیت که آنها این مدت طولانی ماندگار بوده اند ، بیانگر شکل و کاربردی بودن آنها است.

آنها همچنین در هر اتاق جایی دارند ، چه به عنوان ضیافت در آشپزخانه ، نیمکت جاکفشی در یک ورودی ، یا مخفیگاه برای خواندن کتاب، و می توانند برای مطابقت با قالب های موجود اصلاح شوند.

2-ابعاد و متریال نشیمن های کنار پنجره

برای اطمینان از راحتی نشیمن های پشت پنجره از این اندازه گیری ها استفاده کنید:

عمق:40 تا 50 سانتی متر برای نشستن رو به جلو و قرار گرفتن پا روی زمین

پشتی:25تا 50 سانتی متر برای خم شدن ، یا در زیر پنجره یا فاصله تا دیواره کناری

طول:حداقل 75 سانتی متر برای جلو ، 150 سانتی متر برای نشستن به پهلو با پاهای کشیده

قد:حدود 45 سانتی متر ، از جمله کوسن (5 تا 10 سانتی متر). این ارتفاع صندلی باعث می شود که هنگام بالا کشیدن میز ، ناهار خوری مناسب باشد.

 _ نشیمن های کنار پنجره از چه متریالی ساخته میشوند:

یک نشیمن بسته به ظاهر و عملکرد آن می تواند از چوب سخت ، تخته سه لا ، MDF  یا حتی کابینت آشپزخانه ساخته شود.

حتی میتوانید از کابینت استفاده کنید یا یک نیمکت محکم باز یا بسته از چوب و تخته سه لا بسازید.

نشیمن های کنار پنجره را کجا قرار دهید:

1_ اتاق خواب:

برای افزودن صندلی آفتابی از گوشه ای که بواسطه کمدهای ایجاد شده، استفاده کنید. جابجایی بر روی پایه این صندلی آن را به یک نقطه کانونی در اتاق تبدیل می کند ، در حالی که یک بالشتک و بالشهای اسطوخودوس رنگ دیوار را انعکاس می دهد.

2_ ورودی:

مکانی مناسب برای پوشیدن کفش یا تنظیم بسته ها ایجاد کنید همچنین کشوها به سازماندهی وسایل کوچک ، مانند بندهای سگ و اسباب بازی ها کمک می کند.

3_اتاق نشیمن:

یک سوپاپ داخلی در پنجره خلیج ،صندلی اضافی را برای مهمانان فراهم می کند. و برخلاف مبل مستقل در برابر پنجره ، مانع دید به بیرون نمی شود. کرکره های چوبی محکم در این خلیج در صورت لزوم هم پشتیبان و هم محرمانه هستند.

: 4_کتابخانه

یک صندلی بین قفسه های کتاب داخلی تعبیه کنید و خوانندگان را به مطالعه کردن دعوت کنید. رنگ سفید کرمی و تخته های چوبی این صندلی مکمل پوشش پانل برجسته پنجره است.

5_آشپزخانه:

کنج پنجره ها فرصت مناسبی در فضا ی در آشپزخانه ایجاد می کند که بعنوان محل ضیافت استفاده شود.در اینجا ، کشوهای کناری از حفره های خالی  که در پایه جعبه ها وجود دارند، بوجود آمده است. با یک طراحیه حساب شده میتوان از تمام فضاهای خالی نهایت استفاده را برد.

6_پاگرد پله:

از صندلی پنجره ای استفاده کنید تا فضای هدر رفته بالای پله ها را به یک اتاق کوچک تبدیل کنید. در اینجا دیوارکوب ها نور را برای خواندن یا تمرین گیتار فراهم می کنند.

7_حمام:

کنار دوش ، زیر پنجره حمام یک نقطه برای نشستن درست کنید.محلی راحت که بنشینید در حالی که سوهان میزنید یا سشوار میکشیداین صندلی مثلثی با تخته مهره پوشانده شده است تا با لکه های محافظ روی دیوار مطابقت داشته باشد.

جایگاهی برای نشیمن های کنار پنجره ندارید؟ یکی بساز

اگر دیوار خالی با پنجره دارید ، ساده ترین راه این است که دهانه را با قفسه های آماده یا کمد لباس ایجاد کنید و فاصله را با یک صندلی طی کنید. این ترفند درست گرفتن اندازه گیری هاست.

برای راحتی، عمق استاندارد قفسه ها باید 30-40 سانتی متر باشد.

 نشیمن های کنار پنجرهباید تا عمق کلی حدود 45 سانتی متر باشد.

دراینجا کمد لباس برای آویز لباس حدود 60 سانتی متر عمق دارد ، بنابراین در اینجا بهتر است صندلی را تا 15 سانتی متر فرو ببرید.

به این ترتیب ، می توانید رو به داخل اتاق بنشینید و پشت خود را پشتیبانی کنید و هر دو پا را روی زمین قرار دهید.

یادبگیرید نشیمن های کنار پنجره بسازید:

 ما در اینجا یک آموزش گام به گام داریم تا به شما کمک کنیم نشیمن کنار پنجره بسازید.

3 نوع اساسی از نشیمن های کنار پنجره

تاقچه

یک نشیمن کنار پنجره ساخته شده از یک نیمکت به سبک قفسه ، مجهز به بالشتک روکش دار،امکان نگهداری فضای باز در زیر صندلی را فراهم می کند. می توانید خودتان بسازید یا از ام دی اف کار خود بخواهید که برایتان بسازد.

 این فضاهای سودمند در اتاق های گلخانه ، ورودی ها یا حتی مکان های لباسشویی بسیار مناسب هستند. قسمت زیرین قفسه را روی 24 دکمه پیچ شده به گل میخ های دیواری در امتداد دیواره های پشت و کناره ببندید. برای استحکام بیشت ، ساپورت های عمودی را نصب کنید ، که همچنین می توانند به عنوان تقسیم کننده های لگن عمل کنند.

جعبه

نشیمن های کنار پنجره ،بسته را می توان با افزودن تخته های چوبی به جلو و هر طرف در معرض صندلی به سبک قفسه یا با روکش کردن آن با دیوار خشک ، یک سطح بدون درز با دیوارهای اطراف ایجاد کرد.

 گزینه دیگر ساخت جعبه شش ضلعی است که روی فریم 24 قرار دارد و به زمین پیچ می شود. با قرار دادن قسمت بالایی در صندلی ، صندلی به عنوان سطل ذخیره سازی دو برابر می شود.

کابینت

میتوانید از واحدهای مدولار با درب یا کشو که بصورت پیش ساخته ارائه شده اند ،تهیه کنید. یا یک شرکت کابینت سفارشی را انتخاب کنید.گرچه گران است ، اما به شما این امکان را می دهد از هر سانتی متر از فضای ذخیره سازی زیر صندلی حداکثر استفاده را ببرید و در نهایت یک کار تر و تمیز تحویل بگیرید و حتی میتوانید با دکوراسیون اتاق، بصورت یکپارچه عمل کنید.

نشیمن های کنار پنجره برای خواب

با یک نشیمن کنار پنجره به اندازه تشک استاندارد دوقلو (39 در 75 اینچ) ، مکان های اضافی برای مهمانان یک شبه به دست آورید.

 صندلی های بزرگ که به اتاق خواب اضافه می شوند ، می توانند مکان جالب توجهی برای یک دفتر کار خانگی ارائه دهند.

سقف مرتب شده یا قوسی میتواند به آرامبخشی فضا می افزاید. برای تقلید از عناصر معمول کابین شب ، قفسه های کتابخانه و روشنایی را نصب کنید ، یا سطح سکو صندلی پنجره را از خود تشک بیشتر کنید تا سطح اضافی برای قرار دادن کتاب ها و اشیا دیگر به شما بدهد.

 

بیشترین استفاده از فضاهای ناجور

تمهیدات پیچیده ، مانند محل های خمیده یا پنجره هایی که رادیاتورهای آنها در زیر قرار دارد ، راه حل های هوشمندانه ای را می طلبند.

همه چیز به نجاری برمی گردد….

 برای این کار با کابینت یا جعبه ها را کنار هم قرار دهید تا فقط صورت آنها در گوشه و کنار قرار بگیرد ، مانند یک مار اسباب بازی لولایی.

یک تخته سه لا را برش دهید که مطابق با خط باشد و شکاف بین واحدهای عقب را بپوشاند. حتماً از زیر و پشت صندلی را کاملاً پشتیبانی کنید. شاید ساختن این فضا برای شما هزینه داشته باشد ، اما مطمئن باشید که این ساخت به ارزش افزوده خواهد شد ، به خصوص اگر فضای ذخیره سازی را یکپارچه کنید.

نشیمن های کنار پنجره (پنهان کردن رادیاتور )

رادیاتورها میتوانند یک گزینه مناسب برای نشیمن های کنار پنجره باشد، با این روش هم رایاتورها را پنهان کره اید هم صندلیه مورد علاقه خود را ساخته اید.

با کمی ذوق میتوانید متریالی که انتخاب میکند هماهنگ با دکوراسیون اتاقتان باشد

یا مثلا رنگ تشک یا کوسن ها را با پرده ها هماهنگ کنید.

نشیمن های کنار پنجره (لولایی)

این روش ساده و بصرفه، به لولاهای محکم پیانو متکی است.

تنها عیب این است که مجبور شوید کوسن ها را برای دسترسی به فضای ذخیره سازی بردارید. در خانه هایی که بچه دارند ، تکیه گاه هایی را که برای صندوق های اسباب بازی طراحی شده اند ، اضافه کنید تا درب به انگشتان کوچکشان نخورد.

نشیمن های کنار پنجره (مکعب های  باز)

قفسه ها را در دیوارهای کنار صندلی خود تراش دهید. هرچه قفسه گسترده تر باشد ، بهتر است ، اما حتی یک فرو رفتگی باریک و میان شاخه ها فضای زیادی را برای شما فراهم می کند.

نشیمن های کنار پنجره (کشو دار)

اینها دسترسی آسان را بدون برداشتن بالشتک صندلی فراهم می کنند. برخی از شرکت های کابینت ، کشوها را “کابینت پایه” می نامند با یک انگشت پا تعبیه شده که ساخت آن را ساده می کند ، می فروشند.

نشیمن های کنار پنجره (در دار)

استاندارد با کابینت های موجود و سفارشی ، درب ها فضای ذخیره سازی مرتب و بسته ای را ارائه می دهند. اما برخلاف کشوها ، باید دورتر خم شوید تا به داخل برسید. مطمئن باشید که جلوی اتاق کافی برای جابجایی تاب در وجود دارد.

نشیمن های پشت پنجره (پنل دار)

یک طرح پانل فرو رفتگی مطابق با سبک های سنتی خانه ، مانند احیای گرجی و مستعمر، ظاهری زیبا ایجاد می کند. پانل را برای تر و تمیز  کپی کردن  در اتاق برای جلوه ای واحد طراحی کنید.

نشیمن های پشت پنجره (چوب عمودی)

این نوارهای مشبک اعمال شده ، مشابه صفحه های دیواری تخته هستند و احساس ساده در یک مزرعه را نشان میدهند. همانطور که نشان داده شده است ، هنگام رنگ آمیزی متضاد ، آنها نشیمن های کنار پنجره را پاپ می کنند.

راحتی و تقویت کننده های راحتی

کوسن:

بالشتک نشیمن باید به ضخامت مبل باشد (2 تا 4 اینچ). بالشهای محکم مربع 20 اینچی که پشت آن قرار گرفته اند پشتیبانی بیشتری دارند و همچنین بالشهای پرتاب نرم که می توانند در پشت کوچک یا سر خود جمع شوند پشتیبانی بیشتری می کنند.

روشنایی:

نور طبیعی را با قوطی های فرو رفته در سقف ، قلاب های روی دیوارهای جانبی یا چراغ رومیزی قفسه تقویت کنید تا خواندن یادداشت ها یا نشستن روی صندلی راحت تر باشد. از دیمرها برای صرفه جویی در مصرف انرژی و ایجاد فضای تسکین دهنده برای چرت زدن استفاده کنید.

پریز برق

نه فقط برای پیچیدن با جلد کاغذی ، نشیمن های کنار پنجره به طور فزاینده ای مکان هایی هستند که مردم لپ تاپ را به آن متصل می کنند. خروجی ها همچنین به شما امکان می دهند به راحتی یک خواننده الکترونیکی یا یک رایانه لوحی را شارژ کنید بدون اینکه بخواهید سوپاپ دنج خود را ترک کنید. آنها را به داخل انگشت پا یا دیواره های کناری فرو کنید.

پوشش های پنجره

برای جلوگیری از تابش خیره کننده یا گرما از آفتاب از طریق پنجره ها ، سایه ها یا پرده ها را اضافه کنید ، که می توانند در مواد و پارچه ها برای تکمیل وسایل اتاق انتخاب شوند. اگر از نشیمن های کنار پنجره برای خواب استفاده می شود ، نصب پرده های جلوی صندلی را برای پنهان کردن کل طاقچه ، یک اتاق یک در یک در نظر بگیرید.

در صورتی که این نوشته را پسندیدید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Pinterest
WhatsApp
Telegram
Email
Print

آخرین نوشته ها

آخرین نمونه کارها

لیست قیمتهای طراحی

تعرفه طراحی داخلی

آشپزخانه مدرن

650,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

آشپزخانه کلاسیک

900,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

کمد و دکور مدرن

520,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

کمد و دکور کلاسیک

650,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

سایر طراحی ها

بر اساس متراژ براورد می شود.

ثبت سفارش طراحی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه plannerce و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

ثبت سفارش

ثبت سفارش طراحی​

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه MDFPLAN و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید: