نکات قابل توجه در چیدمان اتاق کودک (بخش اول)

در پروژه طراحی داخلی اتاق کودک 2021، باید به عوامل مختلفی توجه داشته باشید . انتخاب طرح ها و سایه ها برای اتاق دختر یا پسر تفاوت قابل توجهی خواهد داشت. به همین دلیل طراحی چیدمان اتاق کودک از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


لازم است سن ، شخصیت و سرگرمی فرزندان ساکن در اتاق در نظر گرفته شود.
اتاق کودک باید هم دنج و هم کاربردی باشد – شامل مکان هایی برای مطالعه ، بازی و استراحت و همچنین فضای ذخیره سازی وسایل و اسباب بازی ها باشد.

چیدمان اتاق کودک

ایده های اتاق خواب کودک مدرن 2021 در زمینه برنامه ریزی ، منطقه بندی و مبلمان به تجهیز فضای داخلی اتاق کودک کمک می کند.

لازم به یادآوری است که ایمنی کودک از اهمیت بالاتری برخوردار است و مبلمان و مواد سازگار با محیط زیست را که مواد سمی به هوا منتقل نمی کنند ، انتخاب کنید.
کودک در طول روز کارهای زیادی برای انجام دادن دارد: او بازی می کند ، درس می خواند ، استراحت می کند. بنابراین ، اتاق کودک 2021 باید همزمان چندین عملکرد را انجام دهد:
• اتاق بازی
• محل درس خواندن
• اتاق خواب
در این راستا ، توصیه می شود مناطق را در اتاق کودک خاص کنید و هر یک از آنها را مطابق با عملکرد آن روشن کنید. بیایید مهم ترین نکته ها را برای ایجاد شیک ترین اتاق کودک بررسی کنیم.

چیدمان اتاق کودک

اصول اساسی تزئین دکوراسیون داخلی اتاق کودکان

دکوراسیون اتاق کودک به دلایل مختلف یک چالش است. کودک در سنی است که آمادگی لازم برای داشتن فضای زندگی خود را دارد ، اما هنوز آنقدر مستقل نیست که بتواند به تنهایی درباره چیدمان اتاق خود، تصمیم بگیرد.
این والدین هستند که می توانند تعادل کاملی بین گزینه های خود و خواسته های کودک ایجاد کنند. بزرگترها کسانی هستند که همه تصمیمات مهم مانند طراحی اتاق ، مبلمان و رنگ دیوارها را می گیرند.
اگر مشغول این کار هستید ، اولین نکته باید بدانید که هیچ قانون جهانی در مورد ظاهر و چیدمان اتاق کودک وجود ندارد. هر کودک متفاوت است ، بنابراین قبل از تصمیم گیری در مورد تزئینات ، از ویژگی منحصر به فرد فرزند خود استقبال کنید.
در مورد دکوراسیون اتاق بچه ها ، اصول اساسی کمی وجود دارد که باید به آنها پایبند باشید.

ایمنی در دکوراسیون داخلی اتاق کودک

ایمنی حرف اول را می زند .پدر و مادر بودن به این معنی است که امنیت فرزند خود را در ذهن داشته باشید و این اولویت مطلق شماست.
بسته به سن کودکتان ، می خواهید مبلمان و سایر لوازم اتاق کاملاً ایمن باشند و هیچ خطری برای او ایجاد نکنید.
هنگام خرید مبلمان ، ویژگی هایی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید: باید ایمن ، راحت ، ساده و کاربردی باشد.
اگر اتاق را برای کودک نوپای خود تزئین می کنید ، بسیار مهم است که پریزهای برق در دسترس نباشد. گوشه های تیز مبلمان را بپوشانید و از قرار دادن وسایل سنگین و شکستنی احتمالی در قفسه ها خودداری کنید.
عاقلانه است که قبل از اقدام بزرگ تزئین ، خود را در مورد مسائل اساسی ایمنی آگاه کنید.

چیدمان اتاق مناسب با سن کودک

اتاق را مناسب سن کودک نگه دارید . تردیدی نیست که یک کودک نوپا و یک دانش آموز دراتاق خود نیازها و خواسته های متفاوتی دارند. با در نظر گرفتن این نکته ، شما باید مبلمان را بر اساس سن و علاقه بچه ها انتخاب کنید.

در سنین پایین ، احتمالاً اتاق کودک شما برای سرگرمی و آموزش پر از اسباب بازی خواهد شد. در سنین بالاتر ، وقتی مدارس شروع می شود ، زمان مناسب آن است که کتاب ها را در قفسه ها ، نقشه های جغرافیایی روی دیوارها ، میز نوشتن ، یک کره زمین و غیره قرار دهید.

کودک شما رشد می کند و علایق خود را رشد می دهد و می خواهد در آن شرکت کند. تصمیم گیری در مورد چیدمان اتاق کودک را بی انتها کنید.
کودکان سریعتر از آنچه تصور می کنید رشد می کنند. آنها خیلی سریع مبلمان و لوازم جانبی را پشت سر می گذارند ، بنابراین باید هنگام تصمیم گیری برای آنها فکر قبلی کنید. هنگام انتخاب مبلمان ، پالت رنگی خنثی را انتخاب کنید ، که می توانید وقتی کودک کوچک است ، آن را با وسایل یکبار مصرف و قابل تغییر و سرگرم کننده و رنگارنگ مانند بالش و روکش تزئین کنید.

چیدمان اتاق کودک متناسب با سن

اهمیت رنگها در دکوراسیون اتاق کودک

رنگهای خنثی نسبت به رنگهای کلیشه ای خاص جنسیتی ، مانند آبی و صورتی روشن گزینه های بهتری هستند.
آن را شاد و سرزنده کنید بچه به خودی خود یک لذت از زندگی است ، بنابراین مهم است که اتاقی که برای کودک گرانبهای خود در نظر گرفته اید ، تمام شادی و سرگرمی دنیا را منعکس کند.

یکی از موارد قابل تغییر که می تواند اتاق را فقط در چند ثانیه هیجان انگیز نشان دهد ، پرده ها هستند.
بسته به تم اتاق می توانید با الگوها و رنگ های مختلف از اسباب بای ها استفاده کنید. این اسباب بازی ها ممکن است به عنوان یک دکوراسیون عالی عمل کنند ، زیرا در رنگ ها و اندازه های مختلفی وجود دارند و قطعاً مواردی هستند که کودک شما آنها را دوست دارد. تعداد زیادی بالش با رنگهای مختلف را روی تخت اضافه کنید.

با قرار دادن اسباب بازی های آموزشی و کتاب های مختلف در اتاق ، یادگیری را به یک تجربه سرگرم کننده تبدیل کنید. می توانید دیوار را با عکس یا نقاشی های کودک خود تزئین کنید. برای فرزندتان داشتن اتاق مخصوص خودش قدم بزرگی در زندگی کودک است ، اولین برخورد او با استقلال است. طراحی اتاق باید منعکس کننده شخصیت کودک باشد. رنگ ها ، لوازم جانبی ، تختخواب ، مبلمان ، قفسه ها باید برای دختر یا پسر کوچک شما جذاب باشد . مطمئن باشید کودک شما با انتخاب دکوراسیون شما موافق است. اگر در حال برنامه ریزی اتاق برای یک دانش آموز هستید ، حتماً در مورد علایق او با او کفت و گو کنید. وقتی کودکی به ورزش ، جغرافیا ، موسیقی ، مسافرت ، کتاب ، تاریخ ، ابر قهرمانان و غیره علاقه دارد ، چرا آن را موضوع اصلی اتاق قرار نمی دهیم؟

این یک لذت فوق العاده برای کودک شما به ارمغان می آورد ، و کار شما را در مورد طرح موضوع اتاق بسیار راحت تر می کند. از چیدمان اتاق در کنار بچه خود لذت ببرید. او را در تصمیم گیری و بعداً در تزئینات ، مشارکت دهید.

رنگ در دکوراسیون اتاق کودک

روشنایی در اتاق کودک

نور اصلی اتاق کودک باید نور طبیعی روز باشد.  با این حال ، لامپ ها نیز جزئیات مهمی در طراحی هستند.

شما باید توجه ویژه ای به منطقه کار داشته باشید. چراغ رومیزی یک ویژگی ضروری در میز کار کودکان است. او به کودک اجازه می دهد هر زمان از شبانه روز روی میز کار کند. اما فراموش نکنید که با یک چراغ رومیزی ، باید نور پس زمینه هم وجود داشته باشد تا کنتراست شدیدی ایجاد نشود.

نورپردازی در تختخواب نیز بسیار مهم است . برای یک کودک کوچک ، می تواند یک چراغ کف با آباژور پارچه ای باشد. این باعث می شود نور نرم یا نور شب خاصی ایجاد شود که خوابیدن کودک با آن راحت تر خواهد بود.

روشنایی در اتاق کودک

تغییرات در دکوراسیون داخلی اتاق بچه ها 2021

لازم است در مورد سن کودک یادآوری کنیم ، به عنوان مثال ، یک اتاق نوزاد، به زودی باید تغییر کند تا نیازهای یک کودک مدرسه را تأمین کند و سپس یک فضای داخلی برای یک نوجوان ایجاد کند.
بنابراین ، بهتر است مبلمانی را انتخاب کنید که به راحتی تغییر شکل داده ، از هم جدا شده و به راحتی مرتب شوند. در هنگام خرید مبلمان، هزینه زیادی را برای وسایلی که باید عوض کنید مانند صندلی یا میز صرف نکنید. یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی که می توانید انجام دهید مبلمان چند منظوره و مبدل است.

هنگام آماده سازی برای تعمیرات در اتاق کودکان ، ترجیح داده می شود بدون استفاده از ساختارهای پیچیده ، روی راه حل های ساده و راحت تمرکز کنید ، زیرا امکان تغییر مجدد وجود دارد.

تغییرات دکوراسیون اتاق کودک

برای داشتن یک طراحی اصولی و زیبا از دکوراسیون اتاق کودک دلبندتان ، میتوانید طراحی را به گروه طراحی MDFPLAN بسپارید:

نمونه از طراحی اتاق کودک

سایر بخش ها :

نکات قابل توجه در چیدمان اتاق کودک (بخش دوم)

در صورتی که این نوشته را پسندیدید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Pinterest
WhatsApp
Telegram
Email
Print

آخرین نوشته ها

آخرین نمونه کارها

لیست قیمتهای طراحی

تعرفه طراحی داخلی

آشپزخانه مدرن

650,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

آشپزخانه کلاسیک

900,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

کمد و دکور مدرن

520,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

کمد و دکور کلاسیک

650,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

سایر طراحی ها

بر اساس متراژ براورد می شود.

ثبت سفارش طراحی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه plannerce و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

ثبت سفارش

ثبت سفارش طراحی​

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه MDFPLAN و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید: