جالبترین ایده های طراحی کابینت گوشه

اگر دقت کرده باشید در خانه های قدیمی ، وقتی دو کابینت در گوشه ای به هم می رسند ، اغلب از کاربرد و دسترسی کمی برخوردار هستند.
اما امروزه راهکارهای زیادی این مانع را از سر راه برداشته، همچنین زیبایی خاصی بوجود آورده است.
ایده های طراحی کابینت گوشه ای و نوآوری های امروز کابینت ، می تواند به شما کمک کند تا از فضای هدر رفته به خوبی استفاده کنید.

بیایید جالبترین ایده های طراحی کابینت آشپزخانه گوشه ای را بررسی کنیم.

 Lazy susan یا قفسه های چرخان چیست ؟

 Lazy susan یا قفسه های چرخان چیز جدیدی نیست ، و یکی از خوش دست ترین لوازم یک کابینت آشپزخانه گوشه ای کوچک است.  قفسه های چرخان ، تمام فضای منفی کابینت را پر میکند و باعث می شود به تمام وسایلی که در گوشه و کنار ذخیره می کنید دسترسی داشته باشید. قفسه های چرخان در سازمان دهی کابینت آشپزخانه گوشه ای نقش اساسی ایفا می کنند.

انواع قفسه های چرخان

 • شکل کلیه

به شما امکان می دهد یک درب آکاردئونی برای کابینت گوشه داشته باشید ، که از برخورد درها جلوگیری می کند. 

 • پای بریده شده

یک  قفسه ی چرخان پای بریده شده شبیه صفحه گردان کلیه شکل است زیرا هنوز می چرخد اما به درب کابینت متصل است و همراه با در، چرخش دارد.

این پیکربندی به شما امکان می دهد بدون نگرانی در مورد موقعیت درب ، به راحتی و بدون مانع به همه چیز داخل آن دسترسی داشته باشید.

 • صفحه چرخان دایره ای

اگر به جای 90 درجه ، گوشه ای با زاویه 45 درجه تنظیم کرده باشید ،فضای کافی برای استفاده از قفسه های چرخان تمام دایره ای و ایجاد فضای اضافی برای ذخیره سازی در دسترس شما قرار می گیرد.

 • به شکل D

این قفسه ها برای کابینت های گوشه بالا , یا کابینت های گوشه ای بزرگ برای ذخیره لوازم خانگی مناسب است. قفسه ی چرخان D  شکل به شما امکان چرخش کامل را می دهد و باعث می شود از فضای دور از دسترس به خوبی استفاده کنید. 

 • نیمه ماه

این قفسه بندی کابینت های گوشه ای شکل مدرن تر دارد. این قفسه ها موارد زیبایی را به گوشه ی کور اضافه می کنند. آنها همراه با در کابینت بیرون می آیند شما می توانید قفسه را بیرون بکشید تا همه چیز را ببینید و وقتی کارتان تمام شد با بستن در به آرامی به داخل میروند.  این برای کالاهای سنگین مانند کنسرو و وسایل کوچک بسیار مناسب است ، زیرا می توانید آنها را مستقیم و از بالا بلند کنید.

قفسه ها را بیرون بکشید.

 • قفسه کشویی و چرخشی

وجود دو قفسه قابل دسترسی که به صورت کشویی بیرون می آیند و سپس به طرفین می چرخند در حالی که قفسه های عقب به طور همزمان به داخل دهانه کابینت بلغزانند میتواند این امکان را به شما بدهد که به آسانی به هر وسیله ای دسترسی داشته باشید .

شکل دیگری از قفسه های کشویی هستند که شکل مشخصی ندارند اما امکان دسترسی به تمام فضای داخلی کابینت را با پیچ و خمی که دارند به شما میدهند.

هر دو قفسه پایین دارای دسته های جلو هستند تا قفسه ها را از کابینت گوشه خارج کنید.

 • سوپرمارکت کامل گوشه ای

اگر فضای یک طراحی لوکس را دارید, می توانید یک انبار ذخیره سازی کامل در گوشه بین کابینتی نصب کنید ، این واحد قفسه کشویی مناسب شما است. با داشتن بسیاری از سبدها ، قفسه ها و سینی های کشویی ، می توانید کوچکترین وسایل را در کنار بزرگترین ها ذخیره کرده و به راحتی همه آنها را پیدا کنید. 

 • کادی کشویی با لغزنده

کادی به پشت در کابینت متصل می شود و مانند قفسه مفصل گردنده ، با باز شدن در کابینت به جلو کشیده می شود و میتوانید به هر دو قفسه دسترسی داشته باشید.

کشوهای کابینت گوشه ای

 • کشوهای V شکل

این مدل کشو گوشه ای منحصر به فرد است . در حالی که یک پنجم کشو واقعی بنظر میرسد اما مانند هر کشوی دیگر در آشپزخانه ، به شما  اجازه ی استفاده ی مناسب از گوشه کور را می دهد.

 • گوشه پر کشو

این گزینه به شما مجموعه کاملی از کشوها و طبقه ها را در فضای غیرقابل استفاده ارائه می دهد. از آنجا که گوشه این آشپزخانه به جای زاویه 90 درجه با یک زاویه 45 درجه قرار می گیرد ، باعث می شود محل مناسبی برای ذخیره سازی و اجاق مایکروویو باشد.

سایر ایده های طراحی گوشه

 • شربت خانه گوشه ای

گزینه دیگر این است که کابینت های گوشه ای را کاملا حذف کنید و به جای آن از قفسه های باز استفاده کنید.  این نسخه شربت خانه گوشه ای دارای قفسه بندی باز برای چیدن و ذخیره سازی وسایل کوچک و بزرگ نسبت به اندازه ی قفسه ها است. 

 • پایان خط

این گزینه طراحی شامل اجرای کابینت است که به گوشه ختم می شود. این نسخه دارای کشوهایی در یک طرف با یک کابینت کاملاً باز در حالت عمود است. شما به تمام فضای گوشه در دو طرف دسترسی کامل دارید ، در یک سمت کشو و از طرف دیگر یک کابینت کاملا باز. 

یکی دیگر از گزینه های خط پایان ، نصب یک قهوه خانه با کشوها و قفسه های باز در مقابل آخرین کابینت است.  با این طراحی ، یک گوشه زیبا برای قهوه ساز و همچنین فضایی مناسب برای ذخیره سازی لوازم کوچک ایجاد میکنید . مانند عکس زیر

استفاده بهتر از فضای ذخیره سازی و استفاده از کابینت گوشه ای می تواند در طراحی کابینت یک مشکل باشد. در مقاله 5 روش برای حل مشکل کابینت گوشه ، راه حل هایی برای برطرف کردن این مشکلات مطرح می گردد.

بسیاری از صاحبان خانه ها در مورد محل نگهداری کابینت گوشه ای سوال دارند و خواستار ایده های برای طراحی کابینت گوشه ای هستند. در اینجا چند سوال متداول در مورد طراحی کابینت گوشه ای آورده شده است. 

برخورد شما با گوشه های آشپزخانه چگونه است؟

یک گزینه محبوب این است که کابینت خود را با کشو و کابینت یا وسیله ای در سمت موازی خاتمه دهید. شما می توانید انواع مختلفی از لوازم جانبی را برای کشیدن گوشه کور آسان تر کنید.

چگونه می توان فضا و عملکرد کابینت های آشپزخانه گوشه ای را به حداکثر رساند؟ 

برای به حداکثر رساندن کابینت آشپزخانه گوشه ای ، می خواهید مطمئن باشید گزینه هایی که انتخاب کرده اید مانع کشوها ، کابینت ها یا لوازم دیگر نمی شود. یک قفسه ی چرخان یا کشوی کابینت به شما امکان دسترسی کامل به فضای گوشه را بدون توجه به اندازه آشپزخانه می دهد.

آیا Lazy sussan یا قفسه های چرخان باعث صرفه جویی در فضا می شوند؟ 

Lazy sussan از فضای سخت قابل دسترسی در کابینت گوشه استفاده بسیار خوبی می کنند.  از آنجا که هیچ چیز پنهان نیست و آن را برای دیدن می چرخانید ، می توانید چندین ردیف آیتم داشته باشید و همچنان به راحتی به همه چیز دسترسی داشته باشید. 

در صورتی که این نوشته را پسندیدید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Pinterest
WhatsApp
Telegram
Email
Print

آخرین نوشته ها

آخرین نمونه کارها

لیست قیمتهای طراحی

تعرفه طراحی داخلی

آشپزخانه مدرن

650,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

آشپزخانه کلاسیک

900,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

کمد و دکور مدرن

520,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

کمد و دکور کلاسیک

650,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

سایر طراحی ها

بر اساس متراژ براورد می شود.

ثبت سفارش طراحی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه plannerce و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

ثبت سفارش

ثبت سفارش طراحی​

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه MDFPLAN و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید: