نکات قابل توجه در چیدمان اتاق کودک (بخش دوم)

همان طور که در بخش اول مقاله این مقاله مطرح شد چیدمان و دکوراسیون اتاق کودک دختر با پسر تفاوت های قابل توجهی دارند. شناخت این تفاوتها برای یک طراحی زیبا، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این نوشته با ما همراه باشید تا ایده هایی برای طراحی های اتاق دختر و پسر در سنین مختلف را بررسی کنیم.

طراحی داخلی اتاق کودک پسرانه 2021

طراحی اتاق برای پسر کار ساده ای نیست. پروژه کودکان باید با در نظر گرفتن سن ، علایق و ترجیحات کودک ایجاد شود. قوانینی که در مقاله جمع آوری کرده ایم به تسهیل و تسریع روند کمک می کند.

ایده های اتاق خواب پسرانه 2021:

سن کودک

سن پسر مهمترین جنبه در توسعه طراحی داخلی اتاق او است.

  • 0-3 ساله

برای پسران زیر سه سال ، رنگهای آرام خنثی را در فضای داخلی انتخاب کنید. مبلمان باید ایمن و بدون لبه های تیز باشند. یک فرش نرم و گرم در وسط اتاق قرار دهید و فضای بیشتری برای حرکت و بازی بگذارید.

طراحی داخلی اتاق پسر 0-3 سال
  • 3-5 ساله

این زمان شکل گیری شخصیت پسر است. فضای داخلی اتاق را با افزودن المانهایی به شکل پرده یا فرش روشن و تغییر تخت ، به روز کنید. مبلمان را از مواد طبیعی انتخاب کنید. منطقه ای را تنظیم کنید که کودک شما در آن ، نقاشی بکشد و خواندن را یاد بگیرد. جای بازی را هم بگذارید.

طراحی داخلی اتاق پسر 3 تا 5 سال
  • 6-9  ساله

در این سن ، پسر به مدرسه می رود ، بنابراین منطقه خلاقیت را به یک منطقه کاری تبدیل کنید.  میز و صندلی باید مناسب قد پسر و راحت باشد. فضایی برای کتابهای درسی و کتابهای ورزشی تنظیم کنید. اینگونه منطقه بازی نیز در قسمت باقی مانده از طراحی داخلی بوجود می آید.

طراحی داخلی اتاق پسر 6 تا 9 سال
  • 9 تا 12 ساله

در این سن ، کودکان علاقه و سرگرمی پیدا می کنند. طراحی اتاق را متناسب با دانش آموز تزئین کنید . مثلا برای یک هنرمند کوچولوی نوازنده ،یک پیانو قرار دهید و برای یک ورزشکار مبتدی کیسه بوکس آویزان کنید و دمبل بخرید. از همه مهمتر ، هنگام ایجاد یک طرح ، خواسته های کودک را دنبال کنید.

طراحی داخلی اتاق پسر 2 تا 12 سال
  • 13 سال به بالا

هرچه پسر بزرگتر شود ؛ استقلال بیشتری را هنگام انتخاب طراحی داخلی اتاق خواب نشان می دهد. والدین می توانند در توسعه مفهوم کلی شرکت کنند. اما دکوراسیون اتاق را به نوجوان بسپارید.

طراحی داخلی اتاق پسر بالای 13 سال

طراحی داخلی اتاق کودک دخترانه 2021

ساخت و طراحی داخلی اتاق برای یک دختر آسان نیست. لازم است طرح مبلمان و پالت رنگها بهینه انتخاب شود. دختر در حال رشد است – طراحی اتاق خواب باید بعد از او تغییر کند ، اما با حداقل هزینه و زمان.

ایده های اتاق دخترانه 2021:

عناصر طراحی

در مورد طرح رنگ پروژه تصمیم بگیرید. عناصر داخلی را انتخاب کنید : کاغذ دیواری ، مبلمان ، لوازم جانبی.
یک سیستم ذخیره سازی را در نظر بگیرید مثلا کمد ، درآور و…

عناصر طراحی در اتاق کودک

طرح های رنگی

یک یا دو رنگ مورد علاقه دختر را انتخاب کنید و یک پروژه طراحی در اطراف آنها بسازید. صورتی دخترانه ترین رنگ است. برای اینکه فضای داخلی سرد به نظر نرسد ، لهجه های زرد ، سبز روشن یا دیگر رنگ های روشن را به آن اضافه کنید.
بنفش نیز برای دختران رنگ خوبی است. سایه های مختلف به معنای حالات مختلف است. برای یک طراحی عاشقانه ، سرخابی را با پارچه های سفید نرم و موج دار و مبلمان سفید ست کنید.
آبی برای پسران یک رنگ سنتی است اما همچنین می تواند زنانه به نظر برسد. جفت شدن رنگ آبی با مبلمان سفید بسیار با ظرافت بنظر میرسد.
رنگ های تک رنگ برای یک دختر خویشتندار که می خواهد بالغ به نظر برسد مناسب است. رنگ های خنثی فضای آرام را ایجاد می کنند.

طرح های رنگی در اتاق کودک

کاغذ دیواری

هنگامی که در مورد طرح رنگ پروژه تصمیم گرفتید ، با انتخاب کاغذ دیواری ادامه دهید. این عنصر اتاق کودک ، روحیه ای جادویی ایجاد خواهد کرد.
کاغذ دیواری چاپ گل گزینه محبوب طراحی اتاق خواب برای یک دختر است.
یک زمینه تاریک و ستاره ای فضای آرام را در اتاق کودک ایجاد می کند. چنین طرحی برای کودک خردسال مناسب است.

کاغذ دیواری اتاق دخترانه

فوق العاده شیک

سبک بزرگسالان که در فضای داخلی اتاق خواب کودکان رواج پیدا می کند. تختخواب هایی با تاج تابلو یا سایبان فلزی به خوبی با کاغذ دیواری های گلدار مطابقت دارند.
این یک طراحی سبک ، عاشقانه و پیچیده است که برای دختران جوان مناسب است.

اتاق دختر فوق العاده شیک

سقف

سقف غیرمعمول، فضای جادویی را در فضای داخلی اتاق کودک ایجاد می کند. شما می توانید یک طراحی عجیب و غریب بالای سر کودک طراحی کنید بدون اینکه فضای اتاق بیش از حد زیاد به نظر برسد.
راه حل ویژه رنگ آمیزی آسمان است. زمینه را آبی رنگ کنید . ابرهای سفید کرکی ، خورشید طلایی ، برخی از پرندگان درحال پرواز را اضافه کنید. یک گزینه ی جالب دیگر ، ترسیم آسمان شب با ستاره های فلزی و ماه درخشان است.
الگوی هندسی پویایی داخلی را افزایش می دهد. دیوارها را ساده نگه دارید تا با طرح فعال سقف منافات نداشته باشند.
ایده دیگر این است که طراحی سقف با موضوع کل پروژه همسو شود.

استفاده از سقف در طراحی داخلی اتاق کودک

به عنوان مثال ، دکور را به سبک منظومه شمسی درست کنید. سیارات روی سقف و دیوارها ، مانند تزئینات هستند. بعضی از آنها را به حجیم و معلق درآورید.
اگر طراحی ساده و سبک را ترجیح می دهید ، چراغ های آویز با طراحی غیر معمول را امتحان کنید.

مبلمان

در اتاق های کوچک ، از تختخواب با میز داخلی و محفظه های ذخیره سازی استفاده کنید.
تخت های تاشو در روز فضای قابل استفاده ای را اشغال نمی کند. همچنین برای نوجوانان ، یک تخت اتاق زیر شیروانی با فضای مطالعه در زیر آن مناسب است.
یک گزینه عملی برای یک دختر در حال رشد ، مبلمان قابل تنظیم قد است. که ماندگاری بیشتری خواهد داشت.
هنگام طراحی یک اتاق ، یادآوری در مورد آینه مهم است.
آنها برای دختران بسیار ضروری هستند: نقاشی ، هوشمند سازی ، جمع آوری یک تصویر روزمره. علاوه بر این ، آینه ها توهم فضای بیشتری را ایجاد می کنند – این در یک اتاق کوچک مفید است.
اگر فضای کافی وجود دارد ، بالشهای بزرگ یا کوسن ها را در گوشه ای جمع کنید: یک منطقه راحت پیدا می کنید که دختر کتاب می خواند ، چت می کند و با دوستانش بازی می کند.

مبلمان در طراحی اتاق کودک

نکاتی برای دکوراسیون اتاق دخترانه 2021

اتاق دختر کوچک

اتاق کودکتان را طوری طراحی کنید که مورد علاقه شما قرار گیرد: با یک نوزاد تازه متولد شده ، زمان زیادی را در اتاق کودک خواهید گذراند.
از مبلمان صرف نظر نکنید. مبلمان ارزان ساخته شده از ورقه های سبک و ارزان قیمت جذابیت دارند اما از دوام بالاتری نسبت به چوب جامد برخوردار نیستند.
پروژه را شخصی کنید: حروف تزئینی بخرید و نام دختر را آرایش کنید. اگر علاقه مند به گلدوزی یا نقاشی هستید ، برای کودک کوچک خود یک دیوار تزئینی درست کنید.
برخی لوازم گرم و نرم و جذاب را اضافه کنید: مانند بالش های نرم ، تابلوهای تزئینی دیوار ، یک آباژور زیبا.
آنها همیشه می توانند در هنگام بزرگتر شدن دختر جایگزین شوند. در حال حاضر ، دختر را با چیزهای نرم و زیبا به دلخواه خود ناز و نوازش کنید.

اتاق دختر کوچک

اتاق دخترانه پیش دبستانی

ستاره ها و ماه را روی سقف یا منظره شهر در لبه اتاق نقاشی کنید.
در طراحی اتاق کودک خود از چندین نوع نور استفاده کنید. نه تنها نور کلی بلکه چراغ مطالعه را نیز بخاطر بسپارید.
از برچسب کاغذ دیواری قابل جابجایی استفاده کنید. اجازه دهید دختر از تزئین اتاق به دلخواه خود لذت ببرد. و اگر مشکلی پیش آمد ، برچسب های کاغذ دیواری به راحتی جایگزین می شوند.
کودکان عاشق جمع آوری هستند. این روند را برای آنها راحت کنید . تصاویر و کارت پستال ها همیشه لازم نیست که به تخته چوب پنبه یا جعبه بسته شوند. سعی کنید آنها را به یک ریسمان جلوی پنجره آویزان کنید یا به رشته ای در امتداد دیوار ببندید.

اتاق دخترانه پیش دبستانی

شخصی سازی اتاق کودک

سرگرمی ها و علایق کودک خود را در طراحی اتاق خود در نظر بگیرید. با برجسته ساختن جوایز آنها ، موفقیت های آنها را جشن بگیرید. برای مجموعه های آنها یک منطقه نمایشگاهی درست کنید.
یک راه عالی برای شخصی سازی اتاق ، ترکیب نام کودک در فضای داخلی است.
پلاک در ، حروف آویزان به دیوار یا حروف اول بالای سر او به معنای این است که این مکان ویژه آنهاست. تختخواب را با لحاف یا بالش تزئینی با مونوگرام دوزی تزئین کنید.
با پیروی از نکات ما در زمینه طراحی داخلی اتاق کودک ، پروژه ای ایجاد خواهید کرد که با کودک شما رشد می کند. در طی مراحل بازسازی می توانید در وقت ، هزینه صرفه جویی کنید.

شخصی سازی اتاق کودک

ایده های اتاق خواب کودک برای دانش آموزان

وقتی کودک به مدرسه می رود ، اتاق کودکان به مکان اصلی آپارتمان تبدیل می شود: طراحی داخلی برای دانش آموزان کار ساده ای نیست.
اتاق کودکان اکنون به طور همزمان یک اتاق خواب ، اتاق مطالعه و اتاق بازی است.
در یک پروژه طراحی داخلی ، اولین چیزی که آنها تصمیم می گیرند این است که چگونه قسمت های پرکاربرد اتاق – مناطق را مرتب کنند.
سپس آنها سبک دکوراسیون ، مواد ، مبلمان ، دکوراسیون و نور را انتخاب می کنند.

طراحی داخلی اتاق دانش آموز

طراحی دکوراسیون اتاق کودک همزمان برای دو نفر 2021

بسیار خوب است که هر کودک اتاق جداگانه خود را داشته باشد ، اما این همیشه امکان پذیر نیست. اغلب اوقات ، دو خواهر یا برادر مجبورند فضای مشترکی داشته باشند.
برنامه ریزی طراحی دکوراسیون اتاق کودک برای دو نفر یک وظیفه جالب و مسئولیت پذیر برای والدین است. در حالی که بچه ها بسیار کوچک هستند ، تمام فضای شخصی آنها در یک تخت و یک فضای بازی است.

با بزرگ شدن کودکان ، تقاضای اشتراک فضای شخصی افزایش می یابد.

طراحی داخلی اتاق کودک

سایر بخش ها :

نکات قابل توجه در چیدمان اتاق کودک (بخش اول)

در صورتی که این نوشته را پسندیدید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Pinterest
WhatsApp
Telegram
Email
Print

آخرین نوشته ها

آخرین نمونه کارها

لیست قیمتهای طراحی

تعرفه طراحی داخلی

آشپزخانه مدرن

650,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

آشپزخانه کلاسیک

900,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

کمد و دکور مدرن

520,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

کمد و دکور کلاسیک

650,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

سایر طراحی ها

بر اساس متراژ براورد می شود.

ثبت سفارش طراحی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه plannerce و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

ثبت سفارش

ثبت سفارش طراحی​

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه MDFPLAN و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید: