بازسازی سرویس بهداشتی

راههای مختلفی برای بازسازی سرویس بهداشتی وجود دارد. دقیقاً به همین دلیل ، مهم است که از قبل برنامه ریزی خوبی انجام شود. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک برنامه ایجاد کنید ، آنچه را باید در نظر بگیرید و نکاتی را برای اجرای پروژه خود ارائه دهید. مهمترین مسئله در بازسازی سرویس بهداشتی شناخت سبک های طراحی سرویس بهداشتی است برای آشنایی با این سبک ها خواندن مقاله طراحی سرویس بهداشتی را به شما پیشنهاد می کنم.


هنگام بازسازی سرویس بهداشتی چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟

  1. برای نوسازی حمام به درستی برنامه ریزی کنید.
  2. به اندازه سرویس بهداشتی توجه داشته باشید.
  3. طرح بازسازی سرویس بهداشتی را عملی کنید
  4. از تجهیزات مدرن استفاده کنید.
  5. گاهی به جای نوسازی فقط تزئینات را تغییر دهید.

چگونه می توان سرویس بهداشتی را نوسازی کرد؟

نحوه نوسازی سرویس بهداشتی به دامنه کار و بودجه شما بستگی دارد .
• سرویس بهداشتی شما چگونه است؟
• میخواهید با آن چکار کنید؟
• چقدر می خواهید برای آن هزینه کنید؟
صرف نظر از اینکه می خواهید یک وسیله بهداشتی را تعویض کنید یا حمام خود را به یک منطقه سلامتی تبدیل کنید – قبل از این، یک برنامه دقیق از اهداف و هزینه ها تنظیم کنید.
برای بازسازی وقت کافی بگذارید . اگر کار باعث غیر قابل استفاده بودن حمام شما می شود در نظر گرفتن یک حمام جایگزین، منطقی است . در برابر سر و صدای ساخت و ساز آماده باشید و در صورت لزوم به همسایگان خود هشدار دهید.
با دستورالعمل هایی می توانید کارهای کوچکتر مانند نصب یک دستشویی یا وان مستقل را کنترل کنید . هنگام برداشتن و نصب کاشی یا نصب لوله کشی مجلل ، ممکن است کمک متخصص لازم باشد.

در سرویس بهداشتی مهمان، هوا و نور تازه ایجاد کنید.

به اندازه سرویس بهداشتی توجه کنید.

اگر شما در حال برنامه ریزی برای تغییرات عمده ای در حمام خود هستید ،برای قسمتهای مختلف حمام از قبیل حرکت در حمام دوش ، وان ، توالت و سینک برنامه ریزی کنید.
. عدم آزادی حرکت یک اشتباه برنامه ریزی است که به راحتی می توان از آن جلوگیری کرد. در جلوی وان ، توالت و دستشویی باید فضای آزاد 100 سانتی متر تا 150 سانتی متر را برنامه ریزی کنید.
با استفاده از یک طراح خوب می توانید نتیجه را تصور کنید و مراحل کار و هزینه ها با دقت بیشتری تخمین زده خواهد شد. هنگام برنامه ریزی هزینه ها ، در صورت لزوم حتماً از پشتیبانی حرفه ای نیز استفاده کنید .
قبل از شروع به اجرای برنامه ها ، بررسی کنید آیا این برنامه ها با اتصالات برق و آب موجود مطابقت دارند یا نه . همچنین ابعاد خود را دوباره بررسی کنید و موانعی مانند سقف های شیب دار را برنامه ریزی کنید.

بسته به اندازه سرویس بهداشتی ، خصوصاً از نظر تجهیزات و وسایل ، نیازهای متفاوتی وجود دارد ، اما طرح رنگ و نور نیز باید متناسب با شرایط مربوطه باشد. این موارد باید هنگام برنامه ریزی برای بازسازی یا تبدیل مورد توجه قرار گیرد.

برای استفاده مناسب از فضا و جانمایی تجهیزات سرویس بهداشتی ، می توانید از یک تیم طراحی داخلی کمک بگیرید و طرح مورد نظر خود را قبل از باسازی ببنید. مجموعه طراحی MDFPLAN افتخار دارد که می تواند در این زمینه به شما کمک کند. برای مشاهده نمونه کار طراحی سرویس بهداشتی این صفحه را مشاهده کنید.

برای حمام کوچک فضا ایجاد کنید.

حمام های کوچک ، صرف نظر از اینکه حمام باریک یا سرویس بهداشتی مهمان هستند ، باید بزرگتر از آنچه که هستند ، به نظر برسند. به منظور صرفه جویی در فضای ممکن ، از حمام گوشه ای یا دوش گوشه ای استفاده کنید . همچنین فضای ذخیره سازی کافی برای چیزهایی که در حمام، فضا را اشغال می کنند ، در نظر بگیرید. علاوه بر این، برای حمام یک آینه بزرگ و روشنایی زیاد تعبیه کنید .
اینگونه شما می توانید یک حمام کوچک را طراحی و دکور کنید.

در سرویس بهداشتی بزرگ از فضا استفاده کنید.

یک حمام بزرگ فضای زیادی برای گزینه های طراحی فراهم می کند . برای مثال می توانید برای آن یک حمام سلامتی مجلل با وان ایستاده ، دوش در سطح کف و سونا اختصاص دهید .
علاوه بر این ، یک حمام بزرگ فضایی را برای چندین نسل فراهم می کند و می تواند به عنوان یک حمام خانوادگی با یک دستشویی دو نفره و فضای ذخیره سازی زیاد تنظیم شود. وقتی صحبت از روشنایی می شود ، موارد زیر به طور اساسی اعمال می شود: بسیاری از منابع نوری را برای روشنایی اتاق و تنظیم شاخص ها ترکیب کنید.

بازسازی سرویس بهداشتی – اجرای طرح

وقتی برنامه حمام جدید آماده شد ، می توانید شروع کنید: اکنون می توانید کاشی ها را برداشته و آنها را با کاشی های جدید جایگزین کنید ، یا یک وان نصب کنید.
نکته: با تمام استرسی که نوسازی سرویس بهداشتی می تواند به همراه داشته باشد ، فراموش نکنید که عکس بگیرید. در پایان روند بازسازی طاقت فرسا ، می توانید از عکس های قبل / بعد استفاده کنید تا ببینید چه چیزی به دست آورده اید.

نوسازی حمام با بودجه کم

با یک بودجه کم می توانید به بسیاری از اهداف دست پیدا کنید – به عنوان مثال ، با رنگ آمیزی کاشی های قدیمی با لاک کاشی.
کاشی های قدیمی فقط باید ابتدا تمیز ، سپس رنگ آمیزی و مهر و موم شوند. این روش نسبت به تراشیدن کاشی ها و جایگزینی آنها تلاش و کثیفی کمتری دارد.

بعد از اینکه کاشی ها را که تمیز کردید با دوغاب یا چسب کاشی آنها را بپوشانید . با ضربه زدن روی هر کاشی قدیمی به صورت جداگانه و گوش دادن به آن، ببینید که آیا محکم بودن کاشی های قدیمی متناسب است. اگر کاشی های قدیمی محکم باشد استفاده از روش بالا توصیه می شود.

می توانید اتصالات کاشی کثیف یا زرد شده را با دوغاب جدید تمیز کنید و همزمان از تشکیل جرم احتمالی جلوگیری کنید. از طرف دیگر اتصالات سیلیکونی ناخوشایند یا متخلخل پس از تمیزکاری کامل و خشک شدن ، باید تراشیده و با سیلیکون جدید مهر و موم شوند.
خراش ها یا علائم سایش در سرامیک ، مینا و اکریلیک با کیت های مخصوص تعمیر قابل ترمیم است . دستورالعمل های دقیق برای نظافت و نوسازی هر قسمت از حمام وجود دارد مثل کاغذهای سمباده پرکننده ها یا رنگ. بنابراین نیازی به تعویض آنها نیست ومی توانید وان و دستشویی خود را دوباره تمیز و براق کنید.

کاشی های قدیمی را برداشته و کاشی های جدید بگذارید.

حذف کاشی قدیمی

اگر کاشی ها از رده خارج شده اند یا الگوی کاشی قدیمی دیگر در دستشویی خوشایند نیست ، بنابراین به کاشی های جدیدی نیاز است. اگر چسباندن کاشی های جدید بر روی کاشی های قدیمی امکان پذیر نباشد ، ابتدا باید کاشی های قدیمی برداشته شوند تا حمام دوباره کاشی کاری شود.
اگر ناهمواری های دیوار را یکدست کردید و یک سطح هموار ایجاد کردید ، می توانید کاشی های جدید را با چسب کاشی بچسبانید.

دوش جدید نصب کنید.

وقتی سرویس بهداشتی در حال بازسازی است ، دوش اغلب تعویض می شود.
یک راه حل کاملاً ساده برای دوش ، نصب یک اتاقک مخصوص حمام است که از یک سینی دوش و دیواره های جدا کننده اطراف تشکیل شده است. از طرف دیگر ، اگر می خواهید در حین بازسازی دوش را به شیوه ای پیچیده و مجلل جایگزین کنید ، می توانید یک دوش سطح زمین را نیز در نظر بگیرید.

نکاتی در مورد مواد ، قالب ها و رنگ ها

عناصر شیشه ای عرض نوری ایجاد می کنند. به عنوان مثال ، یک دوش کاشی کاری شده از کف تا سقف را با شیشه شفاف و بدون قاب جدا کنید. به نظر می رسد کف فقط آنجا ادامه دارد و اتاق آزادتر و بزرگتر به نظر می رسد.

فقط برای مناطق جزئی کاشی لازم است . در گذشته ، کل سرویس بهداشتی کاشی کاری میشد. اما امروزه کاشی کاری عمدتا به مناطقی که واقعاً ضروری هستند محدود می شوند ، مانند دوش ، بالای دستشویی ، پشت توالت و سرویس بهداشتی و کمی بالاتر از وان. از طرف دیگر ، دیوارهای دیگر غالباً فقط با رنگ ضدآب نقاشی می شوند.

استفاده از کاشی های یکسان برای کف و دیوارها بسیار زیبا به نظر می رسد. فقط به دلیل وجود نور متفاوت در کف و دیوارها ، همان کاشی ها متفاوت به نظر می رسند ، اما همیشه کاملاً در کنار هم قرار می گیرند.

تنوع را در قالب ایجاد می کند . به عنوان مثال ، کاشی هایی به ابعاد 61 سانتی متر روی زمین و 30.5 سانتی متر روی دیوار.
نورپردازی در تأثیر کلی اتاق نیز تأثیر دارد. اطمینان حاصل کنید که در همه جا نور مناسب وجود دارد . یک نور مقاوم در برابر آب جداگانه با نور کم ، فضای دنج را هنگام حمام آرامش بخش در شب تضمین می کند .

مواد مختلف مزایا و معایب مختلفی دارند: به عنوان مثال ، چوب فضای گرم و زیبایی را ایجاد می کند – اما برای مبلمان و لوازم جانبی در سرویس بهداشتی مناسب نیست. البته پارکت لمینت و پارکت مناسب برای اتاق های مرطوب نیز وجود دارد . با این حال ، کاشی ها که به صورت چوبی نیز موجود هستند ، حساسیت کمتری دارند.

تجهیزات مدرن

برای جایگزینی محصولات قدیمی و نصب مبلمان مدرن می توانید از نوسازی سرویس بهداشتی استفاده کنید. اتصالات مدرن باعث صرفه جویی در مصرف آب می شوند و چراغ های مدرن نیز می توانند در مصرف انرژی صرفه جویی کنند. علاوه بر این، با استفاده از دوش بارانی و یا سیستم گرمایشی کف ، راحتی بیشتری را برای حمام خود ایجاد کنید.

تزئین به جای نوسازی

اگر می خواهید از بازسازی جلوگیری کنید ، دکوراسیون مناسب نیز می تواند راهی عالی برای وارد کردن یک هوای تازه به دستشویی شما باشد. شاخص ها را با رنگ و تضاد تنظیم کنید و آنها را با برخی از لوازم تزئینی متناسب با سبک شما تکمیل کنید. استفاده از ، گیاهان ، شمع و منسوجات جدید به طور دائم می تواند اثر بصری اتاق را تغییر دهد. اگر مقاله تزئین سرویس بهداشتی را مطالعه کنید به ایده ها و پیشنهادات مربوط به دکوراسیون سرویس بهداشتی می پردازیم.

از دیگر قسمتهای خانه که بازسازی آن می تواند تغییری بزرگ در فضای داخلی منزل ایجاد کند، آشپزخانه است. ما در مقاله “از 11 اشتباه در بازسازی آشپزخانه جلوگیری کنید” اشتباهاتی که ممکن است حین بازسازی آشپزخانه اتفاق بیافتد را بررسی می کنیم.

در صورتی که این نوشته را پسندیدید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Pinterest
WhatsApp
Telegram
Email
Print

آخرین نوشته ها

آخرین نمونه کارها

لیست قیمتهای طراحی

تعرفه طراحی داخلی

آشپزخانه مدرن

480,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

آشپزخانه کلاسیک

680,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

کمد و دکور مدرن

380,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

کمد و دکور کلاسیک

480,000 تومان

تعرفه طراحی داخلی

سایر طراحی ها

بر اساس متراژ براورد می شود.

ثبت سفارش طراحی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه plannerce و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید:

ثبت سفارش

ثبت سفارش طراحی​

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه MDFPLAN و ثبت سفارش طراحی دو بعدی ، سه بعدی و محاسبات سازه روی لینک زیر کلیک کنید: